Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg w centrum Zielonej Góry. W bagażniku maczeta, kominiarka i łom

Data publikacji 04.09.2019

Dwaj zatrzymani, zniszczone samochody i podejrzana zawartość bagażnika. Taki jest wynik wczorajszego pościgu podjętego przez policjantów ruchu drogowego ulicami Zielonej Góry za uciekającym fordem mondeo. Tylko dzięki profesjonalnemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii na drodze.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego nie raz udowadniali, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma szerokie znaczenie – ich rolą jej również szybkie i dynamiczne reagowanie na niebezpieczeństwo i właśnie takiej roli musieli podjąć się we wtorek (3 września). Po godzinie 18 przy ulicy Wyszyńskiego patrol przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydał polecenie do zatrzymania kierującemu fordem mondeo. Pojazd jednak ominął radiowóz i skręcił w boczną ulicę. Policjanci zauważyli wewnątrz pojazdu dwóch młodych mężczyzn i jak podpowiedziało im doświadczenie – ktoś kto ucieka przed policyjną kontrolą ma z pewnością coś do ukrycia. Patrol ruszył w pościg ulicami miasta. Uciekający ford stwarzał na drodze duże zagrożenie, wjechał nawet pod prąd w ulicę jednokierunkową w centrum miasta. Klucząc wieloma ulicami oba pojazdy wjechały na ulicy Konstytucji 3 Maja. Tam radiowóz zablokował uciekającego forda i uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Kierujący fordem chcąc wydostać się z pułapki uderzył w radiowóz. Na szczęście oprócz uszkodzonych samochodów nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Kontrola zatrzymanego samochodu przyniosła zaskakujący wynik: w bagażniku pojazdu znajdowały się podejrzane przedmioty: maczeta, kominiarka, łom i inne narzędzia, a wśród nich piła, która jak się okazało figuruje w policyjnych bazach jako utracona w wyniku kradzieży. Obydwaj znajdujący się w samochodzie mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Kierujący fordem był trzeźwy, pobrana również została krew na badanie zawartości narkotyków w organizmie.

Zatrzymani to 26-latek i 24-latek, mieszkańcy Zielonej Góry. Obydwaj mają „bogatą” przeszłość kryminalną – przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu. Kierujący fordem 26-latek na pewno odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do policyjnej kontroli, jak również za szereg popełnionych wykroczeń drogowych. Zielonogórscy policjanci prowadzą teraz czynności procesowe, wyjaśniają okoliczności zdarzenia i przede wszystkim analizują zawartość bagażnika pojazdu. Sprawa ma więc charakter rozwojowy i nie ograniczy się jedynie do policyjnego pościgu za unikającym kontroli kierującym samochodem osobowym. Niebezpieczne zachowanie kierowcy forda mogło wczoraj zakończyć się dramatycznie – zarówno dla osób w uciekającym samochodzie, policjantów jak i osób postronnych. Tylko zimna krew i doświadczenie policjantów pomogło uniknąć tragedii.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Policyjny radiowóz przy uszkodzonym pojeździe - w tle policjant i mężczyzna.
  • Pojazd osobowy z otwartą pokrywą silnika - obok policyjny radiowóz i policjant z drugiej strony.
  • Mężczyzna w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.6 MB)

Powrót na górę strony