Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczna reakcja policjantów pomogła zapobiec tragedii

Data publikacji 05.09.2019

Dzięki błyskawicznej reakcji słupskich funkcjonariuszy, którzy pierwsi przyjechali do palącego się mieszkania, udało się zapobiec tragedii. Policjanci zaalarmowali mieszkańców, a z płonącego mieszkania wyprowadzili matkę z 11-miesięcznym dzieckiem. Kobieta nie kryła swojej wdzięczności za sprawnie przeprowadzoną interwencję.

W sobotę przed północą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku – sierż. szt. Łukasz Sulima i st. post. Mateusz Szurek w kilka chwil od zgłoszenia o palącym się mieszkaniu w jednej z kamienic miasta, pojawili się na miejscu.

Widząc rozprzestrzeniający się błyskawicznie ogień, funkcjonariusze natychmiast wybudzili mieszkańców bloku, by wyszli na zewnątrz. Z płonącego mieszkania policjanci wyprowadzili matkę z 11-miesięcznym dzieckiem. Po chwili pojawili się strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Pożar rozprzestrzeniał się błyskawicznie, był tak rozległy, że gasiły go łącznie 4 zastępy straży pożarnej.

Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce podjęli skutecznie działania ewakuacyjne. Dzięki zaangażowaniu służb pożar został opanowany, a ewakuowane osoby nie wymagały wsparcia medycznego.

Wyprowadzona z pożaru kobieta z 11- letnim dzieckiem, wdzięczna za tak sprawne i skuteczne działanie, telefonicznie podziękowała funkcjonariuszom za pomoc. Niestety mieszkanie częściowo spłonęło. Najważniejsze jednak, co podkreśliła poszkodowana, jest to, że nikt nie ucierpiał. Kobieta wyraziła swoją wdzięczność dla policjantów, strażaków i pozostałych służb pracujących na miejscu.

 

Powrót na górę strony