Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie wrocławskiej Policji w przestępczość narkotykową

Kryminalni z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji zatrzymali kobietę oraz mężczyznę poszukiwanego listem gończym podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Policjanci podczas sprawdzania pomieszczeń wykorzystywanych przez osoby zatrzymane zabezpieczyli znaczną ilość m.in. amfetaminy, marihuany, haszyszu, a także ponad 600 tabletek ecstasy. Łącznie 1,5 kilograma substancji odurzających. Funkcjonariusze znaleźli również sprzęt służący do ich porcjowania. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i grozić im może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, namierzyli i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie i handel narkotykami. Do zatrzymania doszło w jednym z prywatnych mieszkań na południu Wrocławia, które wynajmowano m.in. w celu prowadzenia przestępczej działalności.

27-letni mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, zmieniając często miejsca pobytu, ponieważ miał wcześniej zasądzoną karą ponad 4 lat pozbawienia wolności w związku z czynami zabronionymi, których dopuścił się wcześniej. Działając w tej sprawie oprócz mieszkania, policjanci sprawdzili też kilka innych pomieszczeń wykorzystywanych przez podejrzanego, gdzie zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Funkcjonariusze przejęli m.in. amfetaminę, marihuanę, haszysz, a także ponad 600 tabletek ecstasy. Łącznie 1,5 kilograma substancji zabronionych nie trafi teraz na rynek.

Funkcjonariusze zatrzymali również kobietę, która pomagała 27-latkowi w ukrywaniu się. Jest ona podejrzana o posiadanie znacznej ilość środków odurzających. Para po zatrzymaniu trafiła prosto do policyjnego aresztu. Wobec mężczyzny, na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W świetle obowiązujących przepisów, za przestępstwa, o które są podejrzani, grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • Zabezpieczone narkotyki, także ponad 600 tabletek ecstasy
  • Zabezpieczona amfetamina i marihuana
  • amfetamina, tabletki ecstasy i marihuana znalezione w lokalu zatrzymanego
  • Waga i telefony zabezpieczone u podejrzanego o przestępstwa narkotykowe

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.08 MB)

Powrót na górę strony