Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez grupę „SPEED”

Data publikacji 12.09.2019

Policjanci bolesławieckiej drogówki działający w ramach dolnośląskiej grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym pędził 121 km/h i wjechał na przejazd kolejowy podczas podnoszenia się zapór. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem i otrzymał 14 punktów karnych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 70 km/h. Dodatkowo mężczyźnie tak się spieszyło, że wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnoszenie zapór nie zostało jeszcze zakończone.

Kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec Bolesławca. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali go mandatem i 14 punktami karnymi.

Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest zatrzymywany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo tego osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie o kolejne 3 miesiące. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.87 MB)

Powrót na górę strony