XVII Bieg Służb Mundurowych zakończony

Data publikacji 16.09.2019

Blisko 150 zawodników, w tym 11 policjantów uczestniczyło w Biegu Przyjaźni i Biegu Służb Mundurowych w Głuchołazach. Wśród sportowców oprócz policjantów byli także przedstawiciele Wojska, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej. Bieg wygrał reprezentant Wojska Polskiego – Szymon Dorożyński z Opola. Najlepszą „policjantką garnizonu opolskiego” okazała się Katarzyna Żegleń z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Na starcie biegu stanęło blisko 150 zawodników - policjantów, wojskowych, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych służb mundurowych. Mieli do pokonania 12-kilometrową trasę, przebiegającą również przez Czechy. Uczestników przywitał p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – podinsp. Jacek Basik.

Policję reprezentowało 11 funkcjonariuszy. Zwycięzcą biegu okazał się Szymon Dorożyński reprezentant Wojska Polskiego, na miejscu drugim uplasował się Dawid Klaybor, zaś trzecie miejsce przypadło Mateusz Wolnikowi.

Najszybszą zawodniczką wśród mundurowych została Anna Ficner z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Drugie miejsce zdobyła Patrycja Bosiak z wrocławskiej komendy, natomiast trzecie miejsce przypadło Paulinie Dacyszyn z 1 Brzeskiego Pułku Saperów. Najlepszą „policjantką garnizonu opolskiego” okazała się Katarzyna Żegleń z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Patronat honorowy nad biegiem objęli: Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Opolskiego oraz Starostwo Powiatowe w Nysie. Współorganizatorami biegu była Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!