Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ścięła włosy, by pomóc dzieciom po chemioterapii

Data publikacji 18.09.2019

St. sierż. Aleksandra Szarwińska jest oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Na co dzień opowiada o tym, jak się ustrzec przed włamaniami czy też bezpieczne dotrzeć do szkoły. Tym razem ścięła włosy, żeby pomóc dzieciom po chemioterapii.

St. sierż. Aleksandra Szarwińska służby w Policji od 6 lat. Od kilkunastu miesięcy jest oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Możną ją zobaczyć na spotkaniach z dziećmi, seniorami czy też w czasie akcji promujących bezpieczne zachowania wśród kierowców. Od kilka lat jest też honorowym krwiodawcą i regularnie oddaje krew.

Tym razem postanowiła ściąć kilkudziesięciocentymetrowe włosy i oddać je Fundacji Przyjaźń WeGirls, która pomaga dzieciom chorym oraz przeciwdziała społecznemu wykluczeniu dzieci. Główną akcją fundacji jest zbiórka włosów na peruki dla dzieci chorych, po chemioterapii lub po operacjach. Fundacja od kilku lat prowadzi akcję pod hasłem #GestPrzyjazni. Dzięki darczyńcom zbiera włosy. Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów i perukom dobranym na miarę.

Zespół Prasowy KWP

  • Umundurowani policjanci stojący przed busem do oddawania krwi
  • Umundurowani policjanci oddający krew
  • Ścięte włosy
Powrót na górę strony