Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione na terenie Niemiec audi

Data publikacji 18.09.2019

Legniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o to, że w czerwcu br. z terenu Niemiec skradli samochód marki Audi SQ7. Wartość auta oszacowano na kwotę 688 tys. zł. Skradziony pojazd funkcjonariusze odnaleźli w czerwcu na terenie Legnicy. Wobec zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w czerwcu br. dokonali kontroli pojazdu marki Audi SQ7. Podczas sprawdzania samochodu w policyjnych systemach okazało się, że auto zostało skradzione kilka dni wcześniej z terenu Niemiec. Pokrzywdzony właściciel oszacował straty na kwotę 688 tys. złotych. Mundurowi zatrzymali kierującego tym pojazdem. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Sprawą kradzieży audi zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Legnicy. Operacyjne działania funkcjonariuszy, przesłuchania świadków, a także analiza zapisów monitoringu pozwoliła mundurowym namierzyć kolejne osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Ustalenia policjantów wskazywały na dwóch mieszkańców Legnicy w wieku 31 i 43 lat. Obaj byli wcześniej notowani w związku z udziałem w innych zdarzeniach kryminalnych.

Pierwszy z nich - 43-latek wpadł w ręce policjantów w lipcu br. Dalsze działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 31-latka. Obydwaj mężczyźni podejrzani są o dokonanie kradzieży audi. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy miejscowy sąd zastosował wobec trzech legniczan tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / js)

Powrót na górę strony