Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego nastolatka

Data publikacji 19.09.2019

Dzielnicowi z trzeciego komisariatu odnaleźli zaginionego 16-latka z Bielska-Białej. Nastolatka przez kilka godzin poszukiwali bielscy policjanci, rodzina i przyjaciele. W poszukiwania zaangażowali się także użytkownicy mediów społecznościowych. Stróże prawa całego i zdrowego chłopaka przekazali pod opiekę rodzinie.

Wczoraj, 19.09.br., po godzinie 16, do bielskiej Policji wpłynęło zgłoszenie o zaginionym nastolatku, który wyszedł z domu, pozostawiając niepokojący list. O zaginięciu 16-letniego bielszczanina zawiadomiła pełna złych obaw rodzina. W poszukiwania natychmiast zostali zaangażowani policjanci z bielskiej komendy, komisariatów oraz strażnicy miejscy. W poszukiwaniach brali udział dzielnicowi oraz wykorzystano policyjnego psa tropiącego. W czynności zaangażował się osobiście zastępca komendanta trzeciego komisariatu, który nadzorował akcję. W tym samym czasie nastolatka poszukiwała jego rodzina i przyjaciele oraz użytkownicy mediów społecznościowych. Stróże prawa sprawdzali dworce PKS i PKP, pustostany, okolice lasów oraz kontrolowali miejsca odwiedzane przez młodzież. Sprawdzali także informacje przekazywane dyżurnemu komisariatu przy ul. Traugutta oraz na mediach społecznościowych.

Po blisko 5 godzinach poszukiwań, zaginionego zauważyli dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej w okolicy Osiedla Wojska Polskiego. Policjanci odnaleźli go całego i zdrowego. Dzielnicowi wezwali na miejsce załogę bielskiego pogotowia ratunkowego. Następnie 16-latek został przekazany pod opiekę rodzinie.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony