Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań Kasi

Data publikacji 23.09.2019

Sukcesem zakończyły się niedzielne poszukiwania chorej, 16-letniej Kasi, mieszkanki powiatu wielickiego, która oddaliła się z miejsca zamieszkania.

Wczoraj, 22 września br., około godz. 19:30, dyżurny komisariatu Policji w Gdowie został poinformowany telefonicznie przez mieszkankę jednej z miejscowości gminy, o zaginięciu jej 16-letniej córki. Z przekazanych informacji wynikało również, że dziecko ma chorobę genetyczną i może być zdezorientowane.

Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce natychmiast został ogłoszony alarm dla całego stanu jednostki, a do poszukiwań zaangażowano również Pluton Alarmowy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, Państwową Straż Pożarną w Wieliczce, Ochotniczą Straż Pożarną z Trąbek, Łazan, Biskupic, Bodzanowa, Sławkowic. W poszukiwaniach udział brała także Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Lotnicze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przewodnicy z psami tropiącymi, a także mieszkańcy miejscowości skąd pochodzi dziewczyna oraz miejscowości sąsiednich. Informacje o zaginionej natychmiast zostały rozpowszechnione w mediach społecznościach, co spowodowało, że z każdą godziną zgłaszały się kolejne osoby chcące pomóc w odnalezieniu zaginionej. W kulminacyjnym momencie, w poszukiwaniach Kasi uczestniczyło blisko 300 osób.

W wyniku szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, około godz. 3:45, zaginioną odnalazł jeden z wolontariuszy, pan Paweł Szlachta w rejonie okolicznych pól uprawnych.

16-latkę po przebadaniu przez załogę pogotowia ratunkowego, przekazano pod opiekę rodzicom. Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce, podinsp. Mirosław Strach, podziękował wszystkim biorącym udział w poszukiwaniach za ciężką pracę i poświęcenie. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane do pana Pawła Szlachty, co spotkało się z gromkimi brawami ze strony wszystkich uczestników akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w akcję poszukiwawczą dziewczynki.

( KWP w Krakowie / js )

  • Służby biorące udział w poszukiwaniach
  • Służby biorące udział w poszukiwaniach
  • Służby biorące udział w poszukiwaniach
  • Służby biorące udział w poszukiwaniach
  • Służby biorące udział w poszukiwaniach
  • Odprawa przed poszukiwaniami
  • Odprawa przed poszukiwaniami
  • poszukiwania
  • Pan Paweł Szlachta który znalazł poszukiwaną dziewczynkę
Powrót na górę strony