Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8 kg narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 27.09.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwie osoby, które na swojej posesji uprawiały konopie. Zatrzymani wpadli w ręce stróżów prawa, kiedy pielęgnowali swoje rośliny. Mundurowi zabezpieczyli na działce oprócz roślin, różnego rodzaju środki narkotyczne, o łącznej wadze ponad 8 kg. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany, a jego partnerka została objęta policyjnym dozorem. Za uprawę, a także posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci wydziału kryminalnego z jastrzębskiej komendy mieli podejrzenia, że na jednej z posesji w Jastrzębiu Górnym może być prowadzona plantacja konopi indyjskich. Szczegółowa analiza zebranych informacji oraz dalsze ustalenia doprowadziły do miejsca nielegalnej uprawy. Stróże prawa zatrzymali 33-latka w chwili prac przy swojej plantacji oraz jego dziewczynę, 28-latkę, która także zajmowała się uprawą konopi. Mężczyzna nawet nie zauważył obecności policjantów, kiedy weszli na posesję.

W trakcie przeszukania posesji i domu mundurowi ujawnili 25 krzewów konopi, 54sztuk ściętych roślin, susz roślinny o wadze 1278 gramów, haszysz oraz kryształ.

Zatrzymani trafili do policyjnej celi. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, a jego partnerka została objęta policyjnym dozorem. Za uprawę, a także posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

( KWP w Katowicach / js )

Powrót na górę strony