Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już od 3 lat

Data publikacji 30.09.2019

Od początku działania KMZB otrzymaliśmy od mieszkańców Opolszczyzny ponad 30 000 zgłoszeń. Tylko w tym roku blisko 60% z nich policjanci potwierdzili. Kolejnym krokiem jest eliminacja wskazanego zagrożenia. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa chyba na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Nie wszyscy jednak wiedzą, co dzieje się po naniesieniu odpowiedniej ikonki na naszej aplikacji.

Zgłoszenia te trafiają bezpośrednio do właściwych miejscowo jednostek policji. Tam - na ich podstawie - funkcjonariusze zajmujący się organizację służby, tworzą odpowiednie zadania. Ich realizacją zajmują się policjanci z wydziałów patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Gdy zachodzi taka potrzeba, angażują się również służby kryminalne. Ważna jest właśnie rola dzielnicowych. To oni - nawet po eliminacji wskazanego zagrożenia - monitorują poziom bezpieczeństwa w swoim rejonie.

Tylko w pierwszej połowie 2019 roku, poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, otrzymaliśmy ponad 7 000 zgłoszeń. Blisko 60% z nich, policjanci potwierdzili i rozpoczęli ich eliminację. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowego parkowania. Jeżeli chodzi o Opolszczyznę, to nasza aplikacja najbardziej popularna jest w Opolu, powiecie nyskim oraz kędzierzyńsko-kozielskim.

Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wystarczy kliknąć ►KMZB

  • Policjanci w trakcie weryfikowania zgłoszeń z KMZB
  • Policjanci w trakcie weryfikowania zgłoszeń z KMZB
  • Policjanci w trakcie weryfikowania zgłoszeń z KMZB
Powrót na górę strony