Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie DVI dla funkcjonariuszy Policji pod przewodnictwem Interpolu

Data publikacji 01.10.2019

W dniach 1-3 października w Warszawie odbędzie się szkolenie dla funkcjonariuszy Policji z zakresu Identyfikacji Ofiar Katastrof ( DVI-Disaster Victim Identification) pod przewodnictwem Interpolu.

W dniach 1-3 października 2019 r. w Warszawie, w Hotelu Gromada Centrum, odbędzie się szkolenie z zakresu Identyfikacji Ciał Ofiar Katastrof (DVI-Disaster Victim Identification). Szkolenie jest przeznaczone dla funkcjonariuszy Policji z Zespołu ds. Identyfikacji Ciał Ofiar Katastrof. Szkolenie prowadzone będzie pod egidą Interpolu między innymi przez Eckharda Klempa z Interpolu, Howarda Way-a (Koordynatora Disaster Victim Identification w Wlk. Brytani). Kurs obejmie wykłady teoretyczne oraz zajęcia praktyczne w zakresie realizacji czynności służbowych z identyfikacji ciał ofiar katastrof.

Drugiego dnia, tj. 02.10.2019 r. przewidziano zajęcia w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie odbędą się oględziny miejsca katastrofy w sektorach. Na 3 października br. zaplanowano czynności w symulowanych warunkach w prosektorium.

W ćwiczeniach będzie uczestniczyło 30 funkcjonariuszy Policji z komórki zarządzającej, komórki wspierającej oraz 4 zespoły regionalne DVI z Białegostoku, Lublina, Szczecina i Katowic.

(KGP/js)

Powrót na górę strony