Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania 72-latki zakończone sukcesem

Data publikacji 01.10.2019

Żnińscy policjanci prowadzili poszukiwania 72-letniej mieszkanki powiatu. Kobieta podczas grzybobrania oddaliła się od będących wspólnie z nią członków rodziny i nie dotarła do ustalonego wcześniej miejsca. Niesprzyjające warunki atmosferyczne stanowiły realne zagrożenie dla jej życia i zdrowia. Na szczęście, dzięki zaangażowaniu rodziny oraz przedstawicieli różnych służb, kobieta została w porę odnaleziona.

W minioną niedzielę, 29.09.2019 r., około 18.30, dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 72-latki, która wraz z rodziną wybrała się na grzybobranie w miejscowości Pszczółczyn. Kobieta odłączyła się od bliskich i nie wróciła do miejsca, w którym umówili się członkowie rodziny po zakończonej wędrówce po lesie. Krewni przez kilka godzin, na własną rękę, próbowali odszukać seniorkę, jednak bez skutku, dlatego zwrócili się o pomoc do mundurowych.   

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania, przeczesując leśne tereny. W działania zaangażowanych było 91 policjantów, w tym 24 funkcjonariuszy OPP w Bydgoszczy oraz 13 strażaków OSP Łabiszyn i Lubostroń. W gotowości czekali kadeci Szkoły Podoficerskiej PSP w Toruniu.

Po ponad trzech godzinach poszukiwań policjanci odnaleźli 72-latkę.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony