Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany pięcioma listami gończymi zatrzymany

Data publikacji 01.10.2019

Przed kryminalnymi z Lipna ukrywał się nawet za granicą. Policjanci nie stracili jednak czujności. Gdy ustalili, że poszukiwany 5 listami gończymi mężczyzna znów jest w kraju przystąpili do działania. Wprawdzie trop wiódł przez Warszawę, ale policjanci zatrzymali go w tajemnej skrytce w jego mieszkaniu w Lipnie.

26-latek z Lipna był poszukiwany od 2 lat. Lipnowski sąd wydał za nim 5 listów gończych i zarządzenie o zatrzymaniu. Na koncie ma oszustwa, narkotyki, kradzieże i pobicie. Kryminalni z Lipna wiedzieli, że mężczyzna zmienia miejsca pobytu. Ukrywał się m.in. za granicą w Niemczech i Danii. Policjanci nie stracili jednak czujności. Dowiedzieli się, że poszukiwany mężczyzna w sierpniu tego roku wrócił do kraju. Od tej pory pojawiało się coraz więcej tropów, które pozwoliły funkcjonariuszom na ustalenie miejsca jego pobytu. 

Okazało się, że podjął on nielegalnie pracę na terenie Warszawy i tam też przebywał. Policjanci byli blisko zatrzymania 26-latka, ale wtedy udało mu się zbiec. Kryminalni nie odpuścili jednak i wytropili mężczyznę na terenie Lipna. Prokuratura wydała zgodę na wejście do mieszkania, w którym miał przebywać, nawet w porze nocnej.

Wczoraj (30.09.19), gdy policjanci po wielogodzinnej obserwacji upewnili się, że lipnowianin jest na miejscu, weszli do mieszkania. Przeszukanie nie przyniosło jednak oczekiwanego rezultatu, ale funkcjonariusze byli pewni, że  mężczyzna nie opuścił lokalu. Kiedy jeszcze raz sprawdzali jedno z pomieszczeń ujawnili, ukryte za szafą, drzwi do „tajnego pokoju”. Tam znaleźli poszukiwanego. Zatrzymany 26-latek już został osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe kilka lat.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.81 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja