Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla policjantów za sprawną ewakuację mieszkańców z pożaru

Data publikacji 01.10.2019

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uhonorował dwóch obornickich policjantów: sierż. Tomasza Wijackiego i post. Jakuba Maja za wzorową postawę i zaangażowanie w służbę. Funkcjonariusze zostali wyróżnieni za uratowanie mieszkańców z płonącego budynku w jednej z miejscowości na terenie powiatu trzebnickiego.

Dwaj policjanci: sierż. Tomasz Wijacki i st. post. Jakub Maj zostali uhonorowani przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za pomoc w ewakuacji mieszkańców podczas pożaru w Urazie na terenie powiatu trzebnickiego. Funkcjonariusze niejednokrotnie udzielają pomocy, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Dokładają wtedy wszelkich starań, aby to życie uratować. W takich sytuacjach liczy się szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji.

Tak właśnie zachowali się funkcjonariusze z Komisariatu w Obornikach Ślaskich. To oni jako pierwsi przybyli na miejsce pożaru, który miał miejsce w czerwcu br. Z poddasza płonącego budynku, przy wykorzystaniu drabiny ewakuowali całą rodzinę. Tym samym dowiedli, że dla policjantów wykonujących swoje obowiązki, życie drugiego człowieka jest wartością najwyższą.

(KWP we Wrocławiu / js)

  • Pamiątkowe zdjęcie sierż Tomasza Wijackiego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • Pamiątkowe zdjęcie st.post. Jakuba Maja w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • Sierż. Tomasz Wijacki odbiera nagrodę z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Źródło zdjęcia: MSWiA
Powrót na górę strony