Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

32-latek uprawiał, wytwarzał i posiadał znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 01.10.2019

Ponad 200 krzewów konopi indyjskich i blisko kilogram różnych narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Brzegu. 32-latek wpadł dzięki czujności straży rybackiej w rejonie jednego ze stawów łowieckich w gminie Lubsza. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy, wytwarzania i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Brzegu podejrzewali 32-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego o przestępczość narkotykową. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się, po tym, jak został zatrzymany dzięki czujności funkcjonariuszy straży rybackiej. To oni zauważyli go, kiedy zbierał topy marihuany w rejonie jednej z miejscowości w gminie Lubsza.

Kryminalni, którzy przyjechali na miejsce przeszukali teren i w odległości kilkuset metrów od miejsca zatrzymania podejrzewanego, w lesie ujawnili ścięte krzaki konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli podejrzane rośliny, a 32-latka przewieźli do policyjnego aresztu. Podczas dalszych czynności, na posesji zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili kolejne narkotyki. W pomieszczeniu gospodarczym znaleźli białą substancją, a w pojeździe susz roślinny. Łącznie śledczy zabezpieczyli ponad 200 krzewów konopi indyjskich, 800 gramów marihuany i blisko 200 amfetaminy. Teraz wszystko trafi do policyjnego laboratorium, gdzie poddane będzie szczegółowym badaniom.

Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy, wytwarzania i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

(KWP Opole / ms)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • zabezpieczona amfetamina leży na wadze
  • zabezpieczone krzewy konopi indyjskich

Opis filmu: ścięte krzewy konopi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.92 MB)

Powrót na górę strony