Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces policyjnego psa tropiącego

Data publikacji 01.10.2019

Gdyńscy policjanci poszukiwali zaginionej 21-latki. Z informacji jakie posiadali mundurowi, życiu młodej gdynianki zagrażało niebezpieczeństwo. Mundurowi sprawdzali miejsca, gdzie kobieta mogła przebywać. W jednym z nich policyjny pies podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do zaginionej.

W poniedziałkowe popołudnie, 30 września br., policjanci z gdyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 21-letniej mieszkanki Gdyni. Zaniepokojona koleżanka, po tym jak odebrała sms-a od zaginionej, zaalarmowała Policję, że może być w niebezpieczeństwie.

Sprawą niezwłocznie zajęli się śledczy z komisariatu w Gdyni Chyloni. Funkcjonariusze wytypowali miejsca, w których mogła znajdować się zaginiona. Podczas ich sprawdzania znaleźli ślady mogące pochodzić od 21-latki. Wezwany na miejsce przewodnik wraz z psem tropiącym odnaleźli zaginioną, która ukryła się na osiedlowych garażach. Kobietą zaopiekowały się służby medyczne. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

To już kolejny sukces policyjnego psa w przeciągu ostatnich kilku dni. W ubiegłym tygodniu ten sam pies wraz ze swoim przewodnikiem doprowadzili do odnalezienia zaginionego 82-latka.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony