Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zastępca Komendanta Głównego Policji na obchodach święta Policji Chorwackiej

Data publikacji 01.10.2019

W dniu 27 września 2019 roku Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Tomasz Szymański przebywał z oficjalną wizytą w Zagrzebiu, gdzie uczestniczył w obchodach Święta Policji Chorwackiej połączonego tradycyjnie z obchodami Dnia Świętego Michała, który jest patronem chorwackich policjantów.

W uroczystościach udział wzięli również szefowie Policji z Węgier, Rumunii, Ukrainy, Słowenii, Serbii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Kosowa, a także oficerowie łącznikowi z Niemiec, Austrii, Francji, Japonii i Chin.

Z okazji Święta Policji Chorwackiej głos zabrali Dyrektor Generalny Policji Chorwackiej Nikola Milina, Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Chorwacji Davor Bozinović, którzy wręczyli również nagrody, medale i wyróżnienia dla najlepszych chorwackich policjantów.

Centralne uroczystości odbyły się w reprezentacyjnej sali koncertowej im. Vatroslava Lisinskiego w stolicy Chorwacji, które uświetnił występ orkiestry symfonicznej chorwackiego radia i telewizji pod kierownictwem pana Niksy Barezy.

(BMWP KGP / js)

  • Na zdjęciu widnieje Zastępca Komendanta Głównego Policji
  • Chorwacki policjant na mównicy
  • Polska delegacja
  • koncert, który się odbył podczas uroczystości
Powrót na górę strony