Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna para w czasie wolnym zatrzymała złodzieja

Data publikacji 03.10.2019

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku i jego życiowa partnerka - policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku interweniowali w czasie wolnym od służby. Dzięki ich natychmiastowej reakcji złodziej perfum został zatrzymany. Okazało się również, że mężczyzna miał przy sobie marihuanę. Sprawca został przekazany policjantom, którzy zostali wezwani na miejsce.

Policjant z Oddziału Prewencji Policji aspirant sztabowy Karol Molski oraz jego partnerka życiowa - policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku aspirant Katarzyna Zarzecka w czasie wolnym od służby przeprowadzili interwencję w jednej z galerii handlowych w centrum Białegostoku. Mundurowi przechodząc obok jednego z lokali zauważyli jak wybiega z niego młody mężczyzna. W tym samym czasie uruchomiły się bramki antykradzieżowe. Policjant mając podejrzenie, że doszło do kradzieży postanowił zatrzymać mężczyznę, który wybiegł z galerii. Mundurowy po przebiegnięciu kilkuset metrów dogonił i zatrzymał podejrzewanego. W tym samym czasie policjnatka ustaliła w sklepie, że doszło do kradzieży drogich perfum, a mężczyzna który uciekł jest jeszcze odpowiedzialny za dwie wcześniejsze kradzieże. 

Policjant zatrzymał mężczyznę na jednej z pobliskich stacji paliw. Podejrzewanym okazał się 19-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna został przekazany wezwanemu na miejsce policyjnemu patrolowi. Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie pięć sztuk perfum oraz marihuanę. 19-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego dalszym losem zajmie się teraz sąd.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja