Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zorganizował rajd charytatywny

Data publikacji 08.10.2019

Krośnieński policjant zorganizował charytatywny rajd rowerowy połączony ze spływem kajakowym. Celem akcji było uczczenie 100. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz wsparcie fundacji pomagającej dzieciom poległych na służbie funkcjonariuszy.

Niska temperatura i opady deszczu nie przeszkodziły w realizacji charytatywnego projektu, którego pomysłodawcą był krośnieński policjant. Na starcie rowerowego rajdu stawiło się kilkudziesięciu uczestników m.in. policjanci, żołnierze, strażacy oraz ratownicy medyczni. Uczestnicy zawodów wsparli fundację pomagającą dzieciom funkcjonariuszy poległych na służbie oraz uczcili jubileusz 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Zawody podzielono na dwa etapy. Cykliści wystartowali z Sanoka i po przejechaniu około 70 km dotarli do przystani wodnej w Wojkówce. Pokonanie zamierzonego dystansu utrudniał przenikliwy wiatr i padający deszcz. Najwytrwalsi uczestnicy, pomimo skrajnie niesprzyjających warunków atmosferycznych, wsiedli do kajaków i Wisłokiem popłynęli do Frysztaka, gdzie odbyło się zakończenie rajdu. W zawodach uczestniczył m.in. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie kom. Tomasz Dąbrowski. 

Funkcjonariusze służb ratowniczych oraz środowisk mundurowych regionu udowodnili, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, pomimo pojawiających się trudności, winno wykraczać poza codzienną, zawodową rutynę.

(KWP w Rzeszowie / ms)

  • Uczestnicy rajdu przed komendą PSP w Krośnie
  • Odprawa przed spływem kajakowym
  • Kajaki wyciągnięte z wody po zakończeniu spływu
Powrót na górę strony