Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań. Przewodnik z psem odnalazł zaginionego

Data publikacji 08.10.2019

Policjant z zespołu przewodników psów tyskiej komendy wraz z psem służbowym odnalazł zaginionego mieszkańca Będzina. Leksus poprowadził swojego przewodnika asp. szt. Marcina Dziedzica, wprost do zaginionego mężczyzny. 49-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Przewodnik z psem służbowym

Minionej niedzieli tj, 6 października, tuż po godzinie 22.00, dyżurny tyskiej komendy otrzymał informację o zaginięciu 49-latka na terenie Będzina. Tam szybko rozdysponowano siły i rozpoczęto poszukiwania za mężczyzną. Sprawdzono miejsca, w których mógł przebywać, niestety bez rezultatu. Na miejsce poszukiwań dotarł także policjant zespołu przewodników psów służbowych wydziału prewencji tyskiej komendy wraz z psem tropiącym. Po kilkunastu minutach Leksus podjął trop i poprowadził swojego przewodnika asp. sztab. Marcina Dziedzic wprost do zaginionego mężczyzny.

49-latek znajdował się w przydrożnym rowie. Policjant udzielili mu pierwszej pomocy i za pośrednictwem dyżurnego wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Załoga karetki podjęła decyzję o przetransportowaniu zmarzniętego mężczyzny do szpitala. Z uwagi na pojawiające się już w nocy ujemne temperatury, sytuacja, w jakiej się znalazł 49-latek zagrażała jego zdrowiu i życiu. Finał poszukiwań okazał się jednak szczęśliwy, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant, który kuca i trzyma na smyczy psa służbowego

KWP w Katowicach / ms

Powrót na górę strony