Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 41-latka przed wychłodzeniem

Data publikacji 08.10.2019

Dzięki interwencji policjantów ze zwoleńskiej komendy uratowano przed wychłodzeniem 41-letniego mężczyznę. W poniedziałkowy ranek dyżurny otrzymał informację o leżącym w rowie mężczyźnie. Mieszkaniec powiatu zwoleńskiego był wyczerpany, a jego organizm wychłodzony. Mundurowi udzieli mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pomoc medyczną.

Wczoraj, 07.10.2019 r., rano, dyżurny otrzymał informację o leżącym w rowie w miejscowości Brzezinki mężczyźnie. Natychmiast na miejsce wysłano policjantów celem sprawdzenia informacji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze udzielili pomocy leżącemu w rowie mężczyźnie. Był on skrajnie wyczerpany i powoli zasypiał. Okazało się, że 41-latek był nietrzeźwy. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym i wezwali zespół ratownictwa medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala z uwagi na wychłodzenie organizmu.

Wszystko wskazuje na to, że szybka interwencja policjantów uchroniła 41-latka przed skutkami groźnego dla życia wychłodzenia organizmu.

Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, lub zaznaczenie miejsca na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa by uchronić kogoś przed wychłodzeniem i uratować czyjeś życie.

(KWP w Radomiu/js)

Powrót na górę strony