Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki sprawnej akcji strażaków i policjantów nie doszło do tragedii

Data publikacji 08.10.2019

Dzisiejszej nocy w Wąbrzeźnie przy ul. Dolnej doszło do groźnego pożaru. Dzięki szybkiej interwencji policjantów i sprawnej akcji strażaków szybko ewakuowano mieszkańców i ugaszono pożar. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności powstania ognia.

Dyżurny wąbrzeskiej komendy informację o płonącej przy ul. Dolnej kamienicy otrzymał tuż po 3:00. Natychmiast skierował na miejsce dwa patrole Policji, które rozpoczęły ewakuację mieszkańców. Do działania przystąpiło również pięć zastępów straży pożarnej oraz trzy załogi pogotowia ratunkowego. Łącznie z budynku wyprowadzono 10 osób, troje z nich trafiło do szpitala. Dwóch mężczyzn z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla przetransportowano do komory hiperbarycznej w Gdyni. Strażacy szybko też ugasili ogień. 

Obecny na miejscu inspektor nadzoru budowlanego, stwierdził że budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania. Wstępne czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa wskazują na zaprószenie ognia w jednym z mieszkań. Policjanci wyjaśniają okoliczności wybuchu pożaru.

(KWP w Bydgoszczy/ mw)

Powrót na górę strony