Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podzielili się cząstką siebie - oddali 18 litrów krwi

Data publikacji 09.10.2019

Policjanci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i bielskiej Państwowej Straży Pożarnej oddawali honorowo krew. W akcji „Razem dla Grześka” uczestniczyło ponad 50 osób. Łącznie personel medyczny pobrał dla naszego kolegi 20 litrów życiodajnej substancji.

Wczoraj tj. 8 października, po raz kolejny policjanci i pracownicy cywilni, a także wszyscy ci, którzy odwiedzili jednostkę w bielskiej Wapienicy, mogli honorowo oddać krew. Tym razem akcja zbierania krwi była dedykowana dla naszego kolegi — Grzegorza. Podczas akcji, w Mobilnej Stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, zebrano 20 litrów krwi. Zgłosiło się ponad 50-ciu policjantów i pracowników cywilnych Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. 

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą, wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

(KWP w Katowicach / ms)

  • Trzech policjantów w ubraniach cywilnych oddaje krew w specjalistycznym autokarze
  • Mobilna stacja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach stoi na policyjnym parkingu, w tle stoją zaparkowane policyjne busy.
  • Policjant w mundurze oddaje krew, na drugim planie krew oddają policjanci w ubiorach cywilnych
Powrót na górę strony