Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o wysadzenie bankomatu

Data publikacji 10.10.2019

Zatrzymanie dwóch mężczyzn, podejrzanych o próbę włamania do bankomatu to efekt wytężonej pracy oleśnickich policjantów. O wysadzeniu bankomatu policjanci dowiedzieli się w środku nocy, a już kilka godzin później sprawcy tego czynu zostali zatrzymani. Dodatkowo jednemu z mężczyzn policjanci udowodnili 16 włamań i usiłowań włamań do sklepów i innych obiektów. Tym razem grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7/8 października br. Wówczas sprawcy uszkodzili bankomat. Pieniądze z urządzenia nie zostały skradzione, lecz spowodowano straty o dużej wartości. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności, aby ustalić jak najwięcej szczegółów zdarzenia. Wykonano oględziny, zabezpieczono ślady. Do działań włączyli się policjanci zarówno pionu kryminalnego, jak i pionu prewencji. Na miejsce skierowano również psa tropiącego. Dzięki wytężonej pracy policjantów, jednego z podejrzewanych mężczyzn zatrzymano bezpośrednio po zdarzeniu, a drugiego kilka godzin później. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Oleśnicy w wieku 32 i 48 lat.

W trakcie dalszych czynności zatrzymani przyznali się, że wspólnie próbowali zniszczyć bankomat, aby ukraść z niego pieniądze, lecz nie byli w stanie pokonać wszystkich zabezpieczeń urządzenia. Mężczyźni usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu. Za ten czyn grozi im do 15 lat więzienia.

Dodatkowo oleśniccy kryminalni rozpoznali zatrzymanego 32-latka, zarejestrowanego przez monitoring sklepów, do których wcześniej się włamywał. Włamania te miały miejsce w okresie od końca sierpnia do początku październiku br. na terenie Oleśnicy. Pierwsze włamanie, jakiego dokonał miało miejsce na ulicy Okrężnej, gdzie z zakładu bukmacherskiego ukradł kasetkę z pieniędzmi, później włamywał się do sklepów spożywczych i wielobranżowych oraz lokalu gastronomicznego. Łącznie policjanci udowodnili zatrzymanemu 13 włamań oraz 3 usiłowania włamania. Mężczyzna przyznał się do wszystkich czynów podczas przesłuchania w prokuraturze.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 36.99 MB)

Powrót na górę strony