Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechała bez przedniej opony i była nietrzeźwa

Data publikacji 14.10.2019

Blisko 3 promile alkoholu miała 30-latka, która wiozła samochodem swojego syna i rodziców. Pijana matka została zatrzymana przez policjantów dzięki informacji od osoby, którą zaniepokoił sposób jazdy kobiety oraz brak opony na przednim kole. O losie mieszkanki powiatu strzyżowskiego zdecyduje sąd.

Wczoraj po godz. 16.00, dyżurny strzyżowskiej policji otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców, że drogą wojewódzką nr 989 w Godowej, jedzie terenowe volvo, bez opony na przednim prawym kole. Z przekazanych informacji wynikało także, że kierowca może być nietrzeźwy.

Policjanci zatrzymali volvo i potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą siedziała 30-letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego. Badanie alkomatem wykazało 2,86 promila alkoholu. Pasażerami byli czteroletni syn kierującej oraz jej rodzice, którzy również byli pijani. Samochód, którym podróżowali był niesprawny technicznie, na przednim prawym kole brakowało opony, a felga była uszkodzona, na skutek tarcia aluminiowej obręczy o asfalt.

Chłopiec został przekazany pod opiekę najbliższych. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, do czasu wytrzeźwienia.

Policjanci sprawdzają, czy matka sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie nie stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. Ponadto kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. O sytuacji został powiadomiony sąd rodzinny.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców i ostrzega. Kierowanie pojazdami po alkoholu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

(KWP w Rzeszowie / kp)

 

Powrót na górę strony