Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy kontrterroryści na podium

Data publikacji 15.10.2019

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach wzięli udział w zawodach strzeleckich "Tactical Shooting Challenge V – Kotlarnia 2019", które odbyły się na terenie Kopalni Piasku Kotlarnia. Ich celem była integracja żołnierzy wojsk specjalnych oraz funkcjonariuszy innych służb mundurowych. Na starcie stanęło 20 dwuosobowych zespołów reprezentujących różne jednostki z kraju. Wśród najlepszych nie zabrakło śląskich policjantów.

V Miting Strzelecki "Tactical Shooting Challenge – Kotlarnia 2019" o Puchar Dowódcy Jednostki Wojskowej AGAT odbył się w zeszły czwartek (10.10.2019 r.). Wśród mundurowych nie zabrakło również kontrterrorystów z Katowic, którzy wystartowali w dwóch, dwuosobowych zespołach.

Zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z pistoletu wojskowego oraz karabinka. W zaciętej rywalizacji na torze z przeszkodami odbyło się strzelanie taktyczne z elementami pierwszej pomocy na polu walki. Pomimo że konkurencja była zacięta, gdyż o zwycięstwo walczyli doskonale wyszkoleni komandosi i najlepsi strzelcy z różnych jednostek specjalnych, drużyna śląskich kontterrorystów uplasowała się na podium, zajmując III miejsce w zawodach. Ich koledzy z drugiej śląskiej drużyny uplasowali się na X miejscu.

Oprócz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Katowic, w turnieju wzięły udział zespoły reprezentujące Wojska Specjalne: JW AGAT, JW Komandosów z Lublińca, JW Nil, Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych, a także Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Rzeszowa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Opola, Straż Graniczna, Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”, Służba Ochrony Państwa.

(KWP w Katowicach/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.05 MB)

Powrót na górę strony