Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklista popełnił szereg wykroczeń – wszystko zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator

Data publikacji 16.10.2019

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali motocyklistę, który na odcinku 2 kilometrów popełnił więcej niż 10 wykroczeń. Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Kilka dni temu policjanci patrolujący drogę krajową numer 8 od Ząbkowic Śląskich w kierunku Wrocławia, zauważyli motocyklistę, który narażał życie swoje, pasażerki oraz innych użytkowników dróg. Na odcinku 2 kilometrów mężczyzna popełnił wiele wykroczeń, między innymi wyprzedzał na pasie wyłączonym z ruchu przekraczając podwójną linię ciągłą, wyprzedzał na skrzyżowaniach, na tzw. lewoskręcie oraz na bardzo niebezpiecznych zakrętach. 45-letni wrocławianin wszystkie te manewry wykonywał swoim BMW jadąc z dużą prędkością i nie stosował się do obowiązku jazdy jak najbliżej prawej krawędzi  jezdni.  Z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu, nie można był dokładnie zmierzyć prędkości motocyklisty, jednak jak widać na filmie 45- latek znacznie ją przekroczył.

Policjanci nie nałożyli na kierowcę mandatu karnego, ale zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Dodatkowo na konto mężczyzny wpadło 15 punktów karnych, za jakich wykroczenia się dopuścił.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.06 MB)

Powrót na górę strony