Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 28-latek do sprawy kradzieży 340 tys. złotych z konta przedsiębiorcy

Data publikacji 18.10.2019

Łukowscy kryminalni przy współpracy z policjantami z KWP w Lublinie i KSP zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze typowali go do sprawy kradzieży 340 000 złotych z konta łukowskiego przedsiębiorcy. Do przestępstwa doszło kilka dni temu, po tym jak pokrzywdzony dla jednego z portali aukcyjnych, przelał z swojego konta kwotę 1,36 złotych aby uregulować rzekomą zaległość. Dzięki zaangażowaniu i determinacji mundurowych sprawca przestępstwa został zatrzymany. Policjanci odzyskali też część skradzionej gotówki.

Do przestępstwa doszło na początku tego tygodnia. Przedsiębiorca z powiatu łukowskiego na swoją pocztę e-mail otrzymał wiadomość, która przypominała korespondencję z jednym z popularnych portali aukcyjnych. Z treści wiadomości wynikało, że mężczyzna musi zapłacić 1,36 zł., które zalega wobec portalu. Do treści wiadomości dołączony był link. Mężczyzna po przekierowaniu z systemu płatności elektronicznej na stronę swego banku, dokonał płatności. Następnego dnia okazało się, że z jego konta dokonano 18 transakcji płatniczych. Zniknęło łącznie 340 tys. zł. Pokrzywdzony o dokonanym przestępstwie powiadomił policjantów z łukowskiej komendy.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji mundurowych, sprawca przestępstwa został namierzony i zatrzymany. Łukowscy kryminalni, razem z policjantami z Lublina i Warszawy ustalili, że związek z oszustwem i kradzieżą pieniędzy może mieć 28-latek z województwa mazowieckiego.

Wczoraj tj. 17 października, po południu policjanci odnaleźli 28-latka w Warszawie, gdzie w ostatniej chwili chciał się przed nimi ukryć w wynajmowanym mieszkaniu. Tam policjanci znaleźli kilkadziesiąt tysięcy złotych, które mężczyzna miał wypłacić po „wyczyszczeniu” konta przedsiębiorcy.

Okazało się, że 28-latek za skradzione pieniądze zdążył już kupić kilkuletniego seata. Auto i odnalezione pieniądze zostały zabezpieczone, a 28-latek zatrzymany i przewieziony do łukowskiej policyjnej celi.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą jaki był udział 28-latka w oszustwie i kradzieży pieniędzy z konta przedsiębiorcy, sprawdzą także, co stało się z pozostałą kwotą.

(KWP w Lublinie / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.76 MB)

Powrót na górę strony