Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Luksusowe BMW warte 300 tysięcy złotych odzyskane przez gorzowską Policję

Data publikacji 22.10.2019

Skuteczne działanie dzielnicowego z Witnicy i kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim doprowadziły do odzyskania luksusowego BMW X6. Auto zostało znalezione na posesji w jednej spod gorzowskich wsi. Jego wartość wynosi ponad trzysta tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, którzy decyzją sądu trafili już do aresztu na trzy miesiące.

Dobre rozpoznanie swojego rejonu oraz relacje z mieszkańcami to podstawowe cechy jakimi powinien charakteryzować się dzielnicowy. Niewątpliwie wykazał się nimi policjant z Komisariatu Policji w Witnicy. Właśnie dzięki takiemu dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego i współdziałaniu z policjantami kryminalnymi możliwe było ustalenie i zatrzymanie osób, które zamieszane były w kradzież luksusowego BMW X6. Policjanci ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Witnica może znajdować się luksusowe auto, które wcześniej zostało skradzione na terenie Niemiec. Sprawą zajęli się śledczy zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Profesjonalizm, zaangażowanie oraz szereg czynności operacyjno-rozpoznawczych doprowadziły do odzyskania BMW X6 wartego ponad trzysta tysięcy złotych.

Odzyskane auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Policjanci poddali zabezpieczony pojazd szczegółowym oględzinom, podczas których zabezpieczyli ślady. Zostaną one poddane szczegółowym oględzinom przez ekspertów laboratorium kryminalistycznego, a następnie wykorzystane w prowadzonej sprawie. Działania kryminalnych skutkowały także wytypowaniem osób uwikłanych w proceder. Do sprawy zatrzymano 54, 38 i 25-latka. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty paserstwa. Decyzją sądu cała trójka trafiła do aresztu na trzy miesiące. Śledczy prowadzący postępowanie sprawdzą, czy aresztowane osoby mają na swoim koncie inne przestępstwa.

 

Opracowała: podkomisarz Marzena Śpiewak

foto, video: sierżant sztabowy Mateusz Sławek

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • oględziny pojazdu
  • przeprowadzenie zatrzymanego
  • oględziny pojazdu
  • zatrzymany w PDOZ
  • oględziny pojazdu
  • kajdankowanie zatrzymanego
  • oględziny pojazdu
  • oględziny pojazdu
  • oględziny pojazdu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.58 MB)

Powrót na górę strony