Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

26-letnie doświadczenie dyżurnego - tak trzymać

Data publikacji 22.10.2019

Nadal czujny i skuteczny. Mowa o naszym koledze, który jest policjantem od niemalże 26 lat, a dyżurnym od 2009 roku. Tym razem Piotrek zapobiegł tragedii do której mogło dojść na terenie Wielkiej Brytanii. To dzięki trafnemu łączeniu faktów oraz właściwemu i błyskawicznemu przekazaniu informacji Policji w Londynie, historia miała szczęśliwe zakończenie.

Do zgłoszenia doszło w niedzielę, około 16.20. Wtedy na telefon podlaskiej Policji zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się, jako przedstawiciel jednej z pogrzebowych firm na terenie województwa lubuskiego. Rozmówca poinformował policjanta, że otrzymał zamówienie na dwie trumny, przy czym druga przewidziana była dla samego zamawiającego. Klient ten dodał, że jest mu niezbędna, gdyż wkrótce chce popełnić samobójstwo. Dyżurny zlokalizował adres zameldowania mężczyzny na terenie Białegostoku. Przybyły na miejsce patrol Policji ustalił, że desperat obecnie przebywa na terenie Wielkiej Brytanii. Dyżurny, za pośrednictwem Międzynarodowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, natychmiast przekazał pakiet informacji londyńskiej Policji, która udała się pod wskazany adres i podjęła skuteczną interwencję.

Reasumując… Dzięki profesjonalizmowi dyżurnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w  Białymstoku historia miała szczęśliwe zakończenie.

Piotrku, tak trzymaj przez kolejne lata!

Powrót na górę strony