Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, za atak na tle narodowościowym

Data publikacji 23.10.2019

Policjant z oławskiego ogniwa ruchu drogowego, w czasie wolnym od służby, zatrzymał 30-latka, który wspólnie ze swoim kolegą pobił i znieważył obywatela Chin z powodu przynależności narodowej. Drugi z mężczyzn został ujęty przez klientów sklepu, w którym doszło do zdarzenia. Obu podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjant oławskiej komendy, pracujący na co dzień w ogniwie ruchu drogowego, w czasie wolnym od służby zatrzymał 30-latka, podejrzanego o to, że działając wspólnie z innym mężczyzną pobił i znieważył na tle narodowościowym obywatela Chin.

Gdy funkcjonariusz zamierzał wejść do sklepu, będąc przed drzwiami zauważył w środku scenę przypominającą kadr z filmu sensacyjnego  – kilku szarpiących się mężczyzn, dwóch z nich zdecydowanie atakowało obcokrajowca. Policjant podjął błyskawiczną decyzję, wylegitymował się i obezwładnił jednego z napastników, który próbował uciec, jednocześnie odgrażając się zniszczeniem mienia należącego do obywatela Chin i pozbawieniem go życia. Wobec mężczyzny funkcjonariusz zamiast kajdanek, zastosował pasek od spodni, którym wymachiwał w kierunku funkcjonariusza 30-latek. Policjant skrępował napastnikowi ręce i powiadomił dyżurnego. W tym czasie, drugiego ze sprawców obezwładnił sam poszkodowany z innymi klientami.

Wezwany na miejsce patrol policji zjawił się błyskawicznie. Dwaj napastnicy byli nietrzeźwi, zostali doprowadzeni do radiowozu i osadzeni w policyjnym areszcie. Jak się okazało, każdy z nich w przeszłości był karany, między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu.

Podejrzanym, za groźby bezprawne i znieważenie w związku ze stosowaniem przemocy na tle narodowościowym, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony