Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna międzynarodowa współpraca. Policja odzyskała koparkę i ciężarówkę

Data publikacji 24.10.2019

Co najmniej 80 tys. złotych warta jest koparka i ciężarówka, które skradziono na terenie Niemiec. Dzięki szybkiej wymianie informacji Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku z żarską komendą Policji zostały one odzyskane. Pojazdy niebawem powrócą do właściciela.

We wtorek (22.10.2019 r.) wieczorem dyżurny żarskiej jednostki otrzymał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku o tym, że na terenie z Niemiec został skradziony samochód ciężarowy marki Iveco. Ustalenia miały wskazywać, że pojazd znajduje się na terenie gminy Lipinki Łużyckie. Dyżurny natychmiast w rejon ten skierował patrol. Policjanci sprawdzili główne i leśne drogi. W trakcie czynności ujawnili przy głównej drodze na poboczu w miejscowości Boruszyn opisany pojazd. Samochód był otwarty i posiadał uszkodzoną stacyjkę, a w przestrzeni ładunkowej znajdowała się mała koparka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach funkcjonariusze potwierdzili, że oba pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec.

Samochód i koparka warte są łącznie co najmniej 80 tys. złotych. Zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Niebawem powrócą do właściciela. Sprawa jest rozwojowa i prowadzą ją funkcjonariusze żarskiej komendy. Swoje czynności wykonują zarówno policjanci kryminalni, jak również śledczy.

Szybka wymiana informacji pomiędzy naszymi zachodnimi sąsiadami poprzez Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku to podstawa w tego typu skutecznie przeprowadzonych działaniach.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

  • Policjantka przy skradzionej ciężarówce
  • Policjantka przy skradzionej ciężarówce
  • skradziona koparka

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.05 MB)

Powrót na górę strony