Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie

Data publikacji 24.10.2019

Policjanci z Malborka uratowali życie leżącej na chodniku nieprzytomnej kobiecie. Funkcjonariusze prowadzili resuscytację do czasu przyjazdu karetki. Po przywróceniu czynności życiowych załoga pogotowia zabrała 60-latkę do szpitala. Błyskawiczna reakcja sierż. Marcina Kaszubowskiego i sierż. Bartosza Wiśniewskiego pozwoliła uniknąć tragedii.

W poniedziałek (21 października 2019 roku) około godziny 20.00 w Malborku na ulicy Konopnickiej przejeżdżająca tamtędy kobieta zauważyła leżącą na chodniku osobę  i zadzwoniła na numer alarmowy 112.

Na miejsce natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia pojechali policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego sierż. Marcin Kaszubowski i sierż. Bartosz Wiśniewski. Leżąca na chodniku 60-letnia kobieta była nieprzytomna i nie było z nią kontaktu.

Funkcjonariusze sprawdzili stan kobiety  i okazało się, że przestała ona oddychać. Mundurowi natychmiast rozpoczęli resuscytację i wezwali pogotowie. Policjanci prowadzili nieprzerwanie czynności do przyjazdu karetki. Po przekazaniu 60-latki medykom udało się przywrócić jej czynności życiowe. Kobieta została przewieziona do szpitala. Szybka reakcja i determinacja interweniujących funkcjonariuszy uratowała kobiecie życie.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony