Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za włamania i kradzieże luksusowych rzeczy

Data publikacji 25.10.2019

Setki pierścionków, zegarki, inną biżuterią, pieniądze, a nawet samochody o wartości miliona złotych stracili ludzie w efekcie włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań. Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali podejrzanego. Podczas przeszukań odzyskali mnóstwo utraconych przedmiotów.

Policjanci z KWP w Poznaniu 22 października br. zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wiele włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych. W czasie przeszukań zabezpieczyli bardzo dużą ilość biżuterii, obrazy, ozdobną porcelanę oraz samochody pochodzące z włamań. Wśród tych przedmiotów znajdują się też takie, których pochodzenie jest nieznane. Funkcjonariusze nie wykluczają, że opublikują specjalną galerię z prośbą o identyfikację.

Na podstawie przeprowadzonych analiz zgłoszonych włamań nasi eksperci doszli do wniosku, że niektóre z nich łączy wiele wspólnych cech. Na przykład to, że w wielu z nich włamania odbywały się poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych. Uwagę policjantów zwrócił także fakt, że włamywacze zabierali kluczyli od luksusowych samochodów i także kradli te auta. W ten sposób funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą powiązali włamania w Poznaniu, Kościanie, Borówcu, Sierakowie koło Kórnika i Rawiczu. Tylko w tych miejscach zostały skradzione przedmioty o łącznej wartości sięgającej miliona złotych.

Podczas prowadzonego śledztwa zidentyfikowali podejrzanego. Okazało się, że jest nim 34-letni mieszkaniec Komornik, karany wcześniej za przestępstwa kryminalne. W uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu policjanci zaplanowali zatrzymanie podejrzanego. Mężczyzna nie działał sam. Miał wspólnika, który jest obecnie poszukiwany.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.48 MB)

Powrót na górę strony