Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szczecińskiej drogówki eskortowali rodząca kobietę na porodówkę

Data publikacji 28.10.2019

Dzisiaj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie podczas prowadzonych działań trzeźwość otrzymali nietypową interwencję. Na ulicy Ku Słońcu w zatorze drogowym stoi samochód osobowy, w którym znajduje się rodząca pasażerka. Mundurowi niezwłocznie przeprowadzili nietypowy pilotaż.

O pomoc drogą telefoniczną poprosił ojciec dziecka, którego żona zaczęła rodzić, a on tkwi w korku. W takiej sytuacji liczy się każda minuta. Policjanci, którzy w tym momencie prowadzili działania trzeźwość, po przyjęciu zgłoszenia natychmiast udali się na miejsce, podejmując decyzję o pilotażu do szpitala.

Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych mundurowi pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala na Pomorzanach. Cała akcja rozgrywała się w błyskawicznym tempie. Po bezpiecznym i szybkim pilotażu rodząca kobieta trafiła do szpitala i została przewieziona na salę porodową.

Dzięki pomocy policjantów ze szczecińskiej drogówki dziecko szczęśliwie przyszło na świat w szpitalu, a nie w samochodzie.

Funkcjonariusze gratulują rodzicom, a dziecku życzą dużo zdrowia.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony