Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogówka zatrzymała kierowcę TIR-a, który zakłócił pracę tachografu

Data publikacji 31.10.2019

Bolesławieccy policjanci zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Sprawdzając tachograf mundurowi zobaczyli zapis, że pojazd od pewnego czasu się nie porusza. Okazało się, że kierowca celowo zakłócał pracę rejestratora, aby zaoszczędzić czas pracy na trasę poza granicami Polski. Kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali kierowcę, który oszukiwał tachograf stosując magnes na skrzyni biegów. Policjanci na drodze wojewódzkiej 297 zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy, który jechał prędkością ponad 110 km/h przy ograniczeniu 70 km/h. Kierującym był 60-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego.

Policjanci w trakcie kontroli sprawdzili również tachograf, aby odczytać czas pracy i prędkość. Wtedy okazało się, że według rejestratora samochód od pewnego czasu się nie porusza. Bardzo szybko wyjaśniło się, dlaczego na tachografie widniał  taki zapis. Kierowca, żeby móc dłużej jechać zakłócał pracę tachografu. 60-latek „oszczędności w czasie pracy kierowcy” planował zastosować do granicy polsko-niemieckiej.

Mieszkaniec województwa wielkopolskiego usłyszał zarzut dotyczący ingerencji w prawidłowość pomiaru, za co grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowca odpowie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

(KWP we Wrocławiu)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.6 MB)

Powrót na górę strony