Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szaleńcza ucieczka kierowcy bez uprawnień i skuteczny pościg policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 31.10.2019

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich wchodzący w skład lubuskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymując się do kontroli próbował uniknąć odpowiedzialności. Mężczyzna nie reagował na sygnały policjantów, jadąc po ulicy i po chodniku z dużą prędkością stwarzał ogromne zagrożenie. Dzięki profesjonalizmowi i wielkiemu opanowaniu mundurowych 19-latek został zatrzymany. Okazało się, że nie posiada uprawnień, a auto które prowadził jest niedopuszczone do ruchu.

Policjanci z grupy SPEED po raz kolejny potwierdzili swój profesjonalizm i skuteczność. Tym razem, dzięki ich pracy zatrzymany został 19-letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego, który próbował uciekać przed policjantami. Cała sytuacja miała miejsce w Dobiegniewie. Mundurowi zauważyli kierowcę w osobowym oplu, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Kiedy mundurowi dali sygnały do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać.

Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca opla kontynuował jazdę, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Jadąc w kierunku województwa zachodniopomorskiego, kilkukrotnie wykonywał niebezpieczne manewry, jechał chodnikiem i znacznie przekraczał prędkość. Pędził nawet 150 kilometrów na godzinę, zjeżdżał na lewy pas drogi. Uciekając przed policjantami kierowca opla powodował ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również dla siebie. Próbował także zepchnąć radiowóz. Wtedy jednak wypadł z drogi i zatrzymał się na poboczu. Kierowca jak i pasażer opla nie wykonywali poleceń policjantów i zatrzasnęli drzwi w samochodzie. Dopiero po kilkukrotnym wezwaniu mężczyźni otworzyli drzwi.

Okazało się, że obaj mężczyźni w wieku 19 lat są mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do strzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut związany z niezatrzymaniem się do kontroli. Zaledwie dwa dni wcześniej został zatrzymany za to samo przestępstwo. 19-latek odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił -jazdę bez uprawnień oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu i bez ubezpieczenia.

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • ścigany pojazd
  • kierowca zjeżdża na przeciwległy pas
  • zatrzymanie uciekającego pojazdu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.41 MB)

Powrót na górę strony