Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

56-latek usłyszał zarzut zabicia kota - skuteczna praca policjantów

Data publikacji 06.11.2019

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości powiatu międzyrzeckiego mężczyzna miał zabić kota. Policjanci priorytetowo podeszli do tej bulwersującej sprawy, czego efektem było ustalenie, a następnie zatrzymanie 56-latka, podejrzewanego o to przestępstwo. Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia – grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (3 listopada br.) międzyrzeccy policjanci otrzymali zgłoszenie od zdenerwowanego mężczyzny, który poinformował, że na jednej z posesji zabito jego kota. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policjantów. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w przydomowej szklarni. Podczas sprawdzania terenu, na polu policjanci zauważyli martwego kota. Na miejsce skierowany został lekarz weterynarii oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Mundurowi wykonali przeprowadzili czynności procesowe – wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków, natomiast lekarz weterynarii zabezpieczył zwierzę do sekcji. Wskazany przez właściciela kota mężczyzna, którym miał dokonać tego czynu oddalił się przed przybyciem policjantów. Policjanci priorytetowo podeszli do tej bulwersującej sprawy i zatrzymali 56-letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Nie ma i nie może być społecznej zgody na takie traktowanie zwierząt. Każdy, kto ma informacje bądź jest świadkiem znęcania się nad zwierzętami powinien poinformować odpowiednie służby, w tym Policję. Reakcja lubuskich policjantów, którzy wielokrotnie wykazywali się empatią wobec zwierząt, będzie natychmiastowa.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

Powrót na górę strony