Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po sznurku… do worka z 4 kg marihuany

Data publikacji 06.11.2019

W miniony poniedziałek kazimierscy kryminalni na terenie gminy Bejsce zabezpieczali blisko 4 kg suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. W trakcie realizacji czynności funkcjonariusze zatrzymali 26-latka podejrzanego o handel i uprawę narkotyku oraz pięciu młodych mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat, którzy mieli związek z narkotykowym procederem.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej od pewnego czasu podejrzewali, że 26-letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego może trudnić się uprawą konopi innych niż włókniste. Zachodziły również przesłanki, że może on posiadać znaczne ilości wyprodukowanych przez siebie narkotyków. W miniony poniedziałek mundurowi złożyli służbową wizytę podejrzewanemu mężczyźnie. Podczas przeszukania posesji 26-latka przypuszczenia policjantów co do jego przestępczej działalności się potwierdziły. Funkcjonariusze znaleźli środki odurzające i przedmioty służące do ich wytwarzania. W domu wydzielone było miejsce, gdzie uprawiane były konopie inne niż włókniste. Blisko 4 kilogramy suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana oraz sprzęt do jego produkcji zostały zabezpieczone, a 26-latek zatrzymany. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów wytwarzania oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za co mężczyźnie może grozić kara od 3 lat pozbawienia wolności. Mundurowi wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec mężczyzny.

W trakcie realizacji zatrzymano również pięciu innych mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat. Jednym z nich był 18-latek, który miał zajmować się sprzedażą marihuany, natomiast pozostali w chwili zatrzymania byli w posiadaniu narkotyku. Teraz wszyscy zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

(KWP w Kielcach/js)

Powrót na górę strony