Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut zabójstwa z pobudek zasługujących na szczególne potępienie

Data publikacji 07.11.2019

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie po kilkumiesięcznych, intensywnych czynnościach w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie doprowadzili do przełomowych dla postępowania ustaleń. Skrupulatnie zebrany materiał dowodowy wykazał, że kobieta padła ofiarą zabójstwa, którego dopuścił się mężczyzna podejrzany o przywłaszczenie jej mienia.

W tej sprawie śledztwo zostało powierzone Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a nadzorowane jest przez prokuratora z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Dotyczy mężczyzny podejrzanego o popełnienie przestępstwa przeciwko mieniu na szkodę pokrzywdzonej kobiety, tj. o czyn z art. 284 § 1 kk i inne. W związku z przedstawionym dotychczas zarzutem przywłaszczenia mienia podejrzany na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy jest aktualnie stosowany w prowadzonym śledztwie.

W toku prowadzonego postępowania ustalono, iż pokrzywdzona zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Jednocześnie wykonane dotychczas czynności wykazały, że zaginięcie pokrzywdzonej miało związek z przywłaszczeniem przez podejrzanego należącego do niej mienia. Dalsze czynności ukierunkowane na ustalenie aktualnego miejsca pobytu zaginionej kobiety oraz ostatni kontakt, doprowadziły do zgromadzenia materiału dowodowego, który w dalszej kolejności pozwolił na ujawnienie ukrytego ciała pokrzywdzonej.

Skrupulatnie zebrany materiał dowodowy wykazał, że kobieta padła ofiarą zabójstwa, którego dopuścił się mężczyzna podejrzany o przywłaszczenie jej mienia.

Wspólne działania funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz prokuratora z „Archiwum X” Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dały podstawę do ogłoszenia mężczyźnie zarzutu związanego z dokonaniem w dniu 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstwa pokrzywdzonej z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 3 kk.

Aktualnie w śledztwie trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego.

Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn m. in z art. 148 § 2 pkt 3 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.


źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie / Zespół Prasowy KWP w Szczecinie

Powrót na górę strony