Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Nowi policjanci w lubelskim garnizonie

Data publikacji 15.11.2019

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – to fragment roty ślubowania, którą wypowiadali dziś nowo przyjęci funkcjonariusze. W tym roku do służby w lubelskim garnizonie Policji wstąpiło łącznie 110 osób. Policjantki i policjantów powitał w szeregach policji inspektor Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Młodzi funkcjonariusze odebrali także z rąk kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji odznaki i legitymacje służbowe.

Uroczystość ślubowania nowoprzyjętych policjantów

   W szeregi naszego garnizonu wstąpiło dziś 17 mężczyzn i 4 kobiety. W całym 2019 roku do służby w lubelskim garnizonie Policji wstąpiło łącznie 110 osób. Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną.

  Już w najbliższym czasie trafią na szkolenie podstawowe do jednej ze szkół Policji, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi.

Uroczystość ślubowania nowoprzyjętych policjantów

  Jedną z nowoprzyjętych kobiet jest Magdalena Skrajnowska aktualna Mistrzyni Świata w sumo. Po odbyciu szkolenia podstawowego w jednej z policyjnych szkół, będzie pełniła służbę w Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.3 MB)

 

  Nowoprzyjęci policjanci skierowani zostaną do pełnienia służby głównie w komendach miejskich: 9 osób do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, 5 do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, 2 do Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz 1 do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Pozostałe osoby pełnić będą służbę w komendach powiatowych: 2 osoby w Komendzie Powiatowej Policji w Puławach, 1 w Komendzie Powiatowej Policji w Rykach i 1 w Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

wręczanie odznaczeń

  Podczas dzisiejszej uroczystości 14 funkcjonariuszy otrzymało medale i odznaczenia nadawane przez Prezydenta RP oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Medale w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

 

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości>>>

 

  • wprowadzenie sztandaru KWP w Lublinie
  • komendant podczas przemowy
  • Uroczystość ślubowania nowoprzyjętych policjantów
  • Uroczystość ślubowania nowoprzyjętych policjantów
  • odznaczeni policjanci i pracownicy Policji
  • policjant z rodziną
Powrót na górę strony