Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za wytwarzanie znacznej ilości narkotyków trafił do aresztu

Data publikacji 18.11.2019

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla namierzyli i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i wytwarzanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 8 kilogramów zabronionych substancji. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla ukrywał je w swoim mieszkaniu, garażu i ogródku działkowym. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanemu grozi teraz kara nie mniejsza niż 3 lata więzienia.

Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wzięli pod lupę jednego z mieszkańców miasta. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że 33-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przeprowadzenie przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny. W ten sposób funkcjonariusze przypieczętowali prowadzoną przez siebie sprawę.

Okazało się, że przypuszczenia kryminalnych w pełni się potwierdziły. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla narkotyki schowane miał zarówno w swoim mieszkaniu, jak i w garażu oraz ogródku działkowym. Tam policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 8 kilogramów środków odurzających, w tym marihuanę i amfetaminę.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wytwarzania w znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu/js)

  • Zabezpieczona marihuana
  • Zabezpieczona marihuana
  • Zabezpieczona marihuana
Powrót na górę strony
Polska Policja