Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zignorowała znak STOP i wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy

Data publikacji 18.11.2019

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godziny 17.00 w miejscowości Obora na terenie gminy Lubin. Na przejeździe kolejowym kierująca samochodem osobowym nie zatrzymała się przed znakiem STOP i wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz członkowie komisji powypadkowych kolei. Kierująca samochodem i jej pasażer trafili do szpitala.

Jak ustalili policjanci, kierująca samochodem osobowym marki Mazda, 52-letnia kobieta, jadąc od strony DK3 w kierunku Obory, nie zachowała szczególnej ostrożności. Nie zatrzymała się przed znakiem STOP,  w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z lokomotywą spalinową z wagonami. W czasie wypadku wyłączona była rogatka z informacją o jej uszkodzeniu.

Kierująca wraz z pasażerem zostali przewiezieni przez zespół karetki pogotowia do szpitala w Lubinie. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W lokomotywie przebywały dwie osoby, które nie potrzebowały pomocy lekarskiej. Maszynista i kierująca mazdą w trakcie zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci apelują o ostrożność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. W tej sytuacji możemy mówić o ogromnym szczęściu, gdyż maszynista nie jechał z dużą prędkością. Jego droga hamowania wynosiła około 40 metrów.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Prawy bok pojazdu marki Mazda, który uczestniczył w wypadku z pociągiem towarowym
  • Pojazd marki Mazda i pociąg towarowy
  • Znak STOP i tablica z napisem w tle pociąg towarowy
Powrót na górę strony