Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolskie działania policyjne „SMOG”

Data publikacji 21.11.2019

Wczoraj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem było eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), badali emisję spalin pojazdów, wobec których istniało uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Działania te pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które nie powinny być dopuszczone do jazdy.

Akcja miała również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

(BRD KGP)

Powrót na górę strony