Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 23 tys. nielegalnych papierosów i 166 worków z tytoniem

Data publikacji 22.11.2019

Wspólne działania wrocławskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, doprowadziły do zatrzymania dwóch osób podejrzanych o posiadanie tytoniu oraz papierosów niewiadomego pochodzenia. Mężczyźni wpadli podczas zasadzki, gdy przeładowywali nielegalny towar. Łącznie mundurowi przejęli ponad 23 tys. nielegalnych papierosów i 166 worków z tytoniem. Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy i VAT oszacowano wstępnie na kwotę ponad 110 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym, zatrzymanym grozić może teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, które ukierunkowane były głównie na zwalczanie obrotu nielegalnym tytoniem.

Po gruntownej analizie i wnikliwych obserwacjach, na ternie wrocławskiej dzielnicy Stare Miasto, policjanci zatrzymali 2 osoby związane bezpośrednio z tym zabronionym procederem. Mężczyźni wpadli, w momencie kiedy przeładowywali nielegalny towar.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 23 tys. papierosów i 166 worków z tytoniem, które podejrzani mieli w swoich samochodach. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy i VAT oszacowano wstępnie na kwotę ponad 110 tys. złotych.

34 i 47-latek zostali zatrzymani i trafili prosto do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Sprawdzają m.in. czy i na jaką skalę mężczyźni zajmowali się rozprowadzaniem tytoniu oraz wyrobów tytoniowych. 

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym: nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego, zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

  • zabezpieczone papierosy pochowane w kartony
  • zabezpieczone papierosy pochowane w kartony
  • zabezpieczony tytoń popakowany w torby
  • Policjantka licząca zabezpieczony tytoń

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.34 MB)

Powrót na górę strony