Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuska policjantka wicemistrzynią świata w tańcu

Data publikacji 22.11.2019

Policjantka z Międzyrzecza razem z zespołem tanecznym Nowinka/New Dance z Przytocznej wywalczyła II miejsce oraz tytuł Wicemistrza Świata formacji Disco Show 2019. W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu, komisarz Krzysztof Kozłowski na uroczystej gali pogratulował wszystkim tancerkom oraz przekazał list gratulacyjny posterunkowej Karolinie Zabrockiej.

Posterunkowy Karolina Zabrocka swoją służbę w Policji rozpoczęła kilka miesięcy temu. Uroczyście ślubowała w marcu b.r. po czym kilka miesięcy spędziła w szkole Policji, przygotowując się do służby w niebieskim mundurze. Obecnie od około miesiąca pełni służbę w patrolu interwencyjnym w Komisariacie Policji w Skwierzynie.

Znacznie dłużej, bo już 11 lat uczy się tańca, który jest jej pasją i razem ze swoim zespołem reprezentuje powiat międzyrzecki, gminę Przytoczna, a nawet kraj na różnego rodzaju turniejach. Karolina jest doskonale wysportowana, dba o swoją kondycję i regularnie ćwiczy.

W dniach 19-22 września Karolina wraz z Zespołem Tanecznym Nowinka/New Dance brała udział w Mistrzostwach Świata International Dance Organization, odbywających się w Decin - Czechy. Tancerze Zespołu jako jedyni w województwie lubuskim i nieliczni w Polsce, reprezentowali nasz kraj podczas tej prestiżowej imprezy, w której udział wzięli tancerze z 17 krajów. Aby móc wziąć udział w Mistrzostwach Świata tancerze musieli zaprezentować się na Mistrzostwach Polski oraz „wytańczyć” kwalifikację do Kadry Narodowej (5 najlepszych formacji z kraju). Tancerze Nowinka/New Dance Przytoczna brali udział w kilku kategoriach tanecznych odbywających się podczas mistrzostw. Cztery dni tanecznej walki, zmagania i rywalizacja z najlepszymi tancerzami na świecie i WIELKI sukces - dziewczyny zajęły II miejsce oraz zdobyły tytuł Wicemistrza Świata formacji za choreografię Alice New Generation.

Wszystkim dziewczynom, a szczególnie post. Karolinie Zabłockiej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w wyjątkowej pasji!

 

Źródło: starszy aspirant Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • policjantka wśród tancerek
  • zdjęcie grupowe tancerek
  • policjantka
  • wręczenie nagrody dla policjantki
  • zdjęcie grupowe tancerek
  • tancerki podczas pokazu
  • baner infomacyjny
  • policjantka podczas tańca
  • tancerki na parkiecie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24 MB)

Powrót na górę strony