Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego na terenie województwa zachodniopomorskiego

Data publikacji 22.11.2019

Zachodniopomorscy policjanci brali udział w trzydniowych ćwiczeniach , które koordynowane były przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Ćwiczenia miały na celu wypracowanie współdziałania Policji z innymi podmiotami w razie wystąpienia zagrożenia terrorystycznego.

19 listopada 2019 r. policjanci ze Stargardu wzięli udział w pierwszym etapie  ćwiczeń przeprowadzonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii na terenie gminy Marianowo w związku ze znalezieniem martwego dzika zarażonego wirusem ASF. Oprócz stargardzkich funkcjonariuszy w działania zaangażowane były wszystkie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowej. Pomimo faktu, że były to tylko zaplanowane ćwiczenia praktyczne wszystkie zadania wykonywane były w sposób realny.


Dzień później szczecińscy policjanci wzięli udział w kolejnych  ćwiczeniach, które tym razem odbyły się  na terenie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z pozostawieniem w budynku pakunków z wąglikiem oraz urządzeniem czasowym zdalnego rozpylenia. Oprócz szczecińskich funkcjonariuszy w działania zaangażowane były wszystkie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowej.


W ostatnim dniu ćwiczeń policjanci wraz z innymi służbami ratowniczymi na obwodnicy Dargobądza w ciągu DK-3 ( powiat kamieński) uczestniczyli w pozorowanej katastrofie w ruchu lądowym. Takie działania pozwalają doskonalić współpracę służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ratowanie życia w wypadkach drogowych.


Przeprowadzenie działań, a następnie wyciągnięcie wniosków, spostrzeżeń pozwoli na wypracowanie schematów współpracy wszystkich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie województwa na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.

 

WKS Szczecin/KPP Stargard/ KPP Kamień Pomorski/ZP KWP

relacje :

http://www.stargard.policja.gov.pl/zst/dzialania-policji/aktualno/29758,Cwiczenia-GNIAZDO-19-ASF-na-terenie-naszego-powiatu.html\

http://szczecin.policja.gov.pl/szm/dzialania-policji/aktualnosci/29801,Ewakuacja-Urzedu-Wojewodzkiego-i-zagrozenie-terrorystyczne-czyli-cwiczenia-GNIAZ.html

  • miejsce aktastrofy
  • miejsce katastrofy
  • miejsce katastrofy
  • sztab kryzysowy
  • centrum
  • dziecko ratowanie zycia
  • służby
  • ratowanie zycia
  • zatrzymany

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.31 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.53 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.33 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.47 MB)

Powrót na górę strony