Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Karetką wjechał w autobus - bez prawa jazdy!

Data publikacji 26.11.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano na al. Witosa. Kierujący karetką transportową marki Volkswagen najechał na tył autobusu, jadącego w tym samym kierunku. Dwie osoby przewożone karetką trafiły do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni kierujący karetką nie posiada uprawnień, a prawo jazdy, którym się posługiwał może być podrobione.

Do zdarzenia doszło dziś (26.11.2019 r.)  około godziny 4:40 na al. Wincentego Witosa. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, iż kierujący karetką transportową (bez sygnałów) jadąc od strony Zamościa z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył autobusu poruszającego się w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia karetką przewróciła się na lewy bok. Pojazdem przewożone były dwie osoby. 5-letnie dziecko wraz z matką trafili do szpitala.

Podczas czynności policjanci z ogniwa wypadkowego wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia, a także zabezpieczyli ślady. Obaj kierujący byli trzeźwi. W trakcie sprawdzania w CEK uczestników zdarzenia wyszło na jaw, że 26-letni kierowca karetki w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zabezpieczyli okazany przez mężczyznę blankiet prawa jazdy, wstępnie kwalifikując go jako podrobiony lub przerobiony.

Dokładnym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci z KMP w Lublinie. Funkcjonariusze także szczegółowo zbadają zabezpieczony dokument. Za używanie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego grozi kara do 5 lat więzienia.  

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja