Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie ponad 2 kg narkotyków

Data publikacji 27.11.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli ponad 2 kilogramy marihuany, 38 tys. złotych i 130 euro. Zatrzymany usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości substancji odurzających. Wobec 40-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego, podczas żmudnej pracy operacyjnej, wpadli na trop mężczyzny podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. 40-latek miał w swoim mieszkaniu posiadać znaczne ilości substancji odurzających. Około godz.16.00 kryminalni zauważyli wchodzącego do klatki schodowej mężczyznę, będącego w ich zainteresowaniu. W jego mieszkaniu zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, funkcjonariusze znaleźli susz roślinny spakowany do litrowego słoika i torebki foliowej oraz gotówkę w kwocie ponad 38 tysięcy złotych i 130 euro.

W samochodzie mężczyzny funkcjonariusze znaleźli beczkę, a w niej kolejne słoje i torebki z suszem. Po zbadaniu zabezpieczonej substancji o łącznej wadze ponad 2 kg okazało się, że jest to marihuana.

Po zebraniu materiału dowodowego 40-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji odurzających.

Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.85 MB)

Powrót na górę strony